گزارش سایت فیفا از وضعیت ایران در مسابقات مقدماتی جام جهانی

 سایت فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) نوشت: تیم ملی فوتبال ایران با برگزاری دیدارهای دوستانه مقابل قطر، کویت و احتمالا مراکش، خود را برای مسابقات باقیمانده مقدماتی جام جهانی ‪۲۰۱۰‬آماده می‌کند. 

سایت فیفا افزوده است: مسابقات تیم ملی ایران مقابل تیم قطر در ورزشگاهی که بعدا اعلام خواهد شد و دیدار خارج از خانه برابر کویت به ترتیب در روزهای ‪۱۵‬و ‪۲۳‬مارس (‪ ۲۵‬اسفند و ‪۳‬فروردین) برگزار می‌شود. 

تیم ملی سپس روز ‪۸‬فروردین در چارچوب مسابقات مقدماتی جام جهانی در تهران به مصاف عربستان خواهد رفت. 

در حال حاضر تیم کره جنوبی با هشت امتیاز صدرنشین گروه دوم این رقابت ها است و کره شمالی با یک امتیاز کمتر در مکان دوم قرار دارد. تیم شش امتیازی ایران نیز سوم است. تیم‌های عربستان و امارات نیز به ترتیب با چهار و یک امتیاز در مکان‌های بعدی قرار دارند. تمامی تیم‌های این گروه تاکنون ‪۴‬بازی انجام داده اند. 

یکی از مقامات فدراسیون فوتبال ایران همچنین اعلام کرده، این فدراسیون تلاش هایی را برای برگزاری یک مسابقه دیگر با مراکش همزمان با حضور در اردوی چهار روزه بارسلونا انجام داده است. 

نتایجی که تیم ملی فوتبال ایران تاکنون در جریان مسابقات مرحله پایانی مقدماتی جام جهانی به دست آورده، علی دایی سرمربی این تیم را زیر فشار قرار داده است. 

در پایان این مرحله دو تیم نخست هر گروه جواز صعود خودکار به جام جهانی را به دست می‌آورند و برنده دیدار دو تیم سوم گروه‌ها بعد از برگزاری یک مسابقه پلی آف، برای کسب سهمیه پنجم با نماینده اقیانوسیه یعنی نیوزیلند دیدار خواهد کرد.

/ 0 نظر / 19 بازدید