کمپانی والت‌دیزنی فیلم‌های خاطره‌انگیزش را هم سه‌بعدی می‌کند

 

 کمپانی والت دیزنی نه فقط برخی از محصولات جدید خود را به صورت سه بعدی تولید می‌کند، بلکه قصد دارد تعدادی از فیلم‌های قدیمی خود را نیز به شکل سه بعدی روانه اکران عمومی سینماها کند. این کمپانی اعلام کرد قسمت دوم و سوم انیمیشن «داستان اسباب‌بازی» را روز دوم اکتبر به نمایش عمومی می‌گذارد. زمان نمایش عمومی این فیلم‌ها دو هفته خواهد بود. «داستان اسباب‌بازی 3» محصول جدید کمپانی دیزنی است که تا قبل از این به روی پرده سینماها نرفته است. ولی «داستان اسباب‌بازی‌ 2» به صورت معمولی حدود هفت سال قبل اکران عمومی شد و حالا تماشاگران می‌توانند نسخه‌های جدید سه بعدی آن را تماشا کنند.
اما کمپانی دیزنی به سه بعدی کردن انیمیشن‌های کامپیوتری خود قناعت نکرده و قصد دارد نسخه سه بعدی انیمیشن سنتی و کلاسیک «دیو و دلبر» را هم به نمایش عمومی بگذارد. این نسخه جدید 12 فوریه اکران خواهد شد.
مارک زواردی یکی از مسئولین واحد انیمیشن کمپانی دیزنی می‌گوید: "نمایش همزمان دو قسمت از «داستان اسباب‌بازی» تلاشی برای آن است که پدر و مادرها، بچه‌ها و بقیه مردم در هر سن و سالی که هستند راهی سالن‌های نمایش شوند و بتوانند فیلی را که زمانی به صورت دو بعدی دیده بودند، حالا به صورت سه بعدی تماشا کنند. اطمینان داریم تماشاگران هم از این دو فیلم در شرایط تازه، استقبال خیلی خوبی خواهند کرد."
کمپانی دیزنی برای سال 2010 حدود 17 فیلم سه بعدی را آماده نمایش می‌کند. در بین این محصولات می‌توان به فیلم مثل «بالا» (انیمیشن مشترک با شرکت پیکسار، در ماه مه) «یک کریسمس کارولی» (ساخته «رابرت زمه‌کیس» با بازی جیم کری در ماه نوامبر، این فیلم با نگاهی به قصه کتاب چارلز دیکنز ساخته شده است)، «آلیس در سرزمین عجایب» (ساخته تیم برتن با بازی جانی دپ) و «ترون» (نسخه دوباره سازی شده یک اثر علمی - تخیلی ماجراجویانه دهه هشتادی) این کمپانی با همکاری شرکت کامپیوتری پیکسار، نسخه سه بعدی قسمت دوم «ماشین‌ها» را هم برای نمایش در سال 2011 آماده می‌کند.
موفقیت خوب مالی نسخه‌های سه بعدی انیمیشن «هیولاها علیه بیگانه‌های فضایی» محصول کمپانی دریم ورکز در اکران عمومی هفته قبل سینماهای آمریکا، بقیه کمپانی‌های فیلم‌سازی را به شتاب در تولید فیلم‌های سه بعدی وا داشته است.

/ 0 نظر / 60 بازدید