تبدیل کامپیوتر شخصی به گیرنده تلویزیون

شرکت TiVo و شرکت آلمانی Nero AG به دنبال همکاری‌های اخیر خود با یکدیگر، بسته جدیدی را به بازار عرضه می‌کنند که نظیر باکس‌های TiVo، کامپیوترهای شخصی مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز را به یک گیرنده تلویزیون با قابلیت ذخیره برنامه‌ها تبدیل می‌کند. 
این کیت جدید که 199 دلار قیمت دارد و از تاریخ 15 اکتبر به بازار عرضه می‌گردد، یک دستگاه کنترل از راه دور و یک سیستم TV tuner برای اتصال به کامپیوتر شخصی را شامل می‌شود. 

در این شرایط، آنچه که در نمایشگر کامپیوتر پخش می‌شود، دقیقا شبه به تصاویر باکس تلویزیونی TiVo خواهد بود. 
به هر حال، این نخستین برنامه‌ای نیست که امکان ذخیره برنامه‌های تلویزیونی روی کامپیوتر را فراهم می‌کند.
برای سال‌های طولانی، کاربران قادر بودند با استفاده از TV tunerهای مختلف کامپیوتر خود را به گیرنده تلویزیونی تبدیل کنند، که در این میزان، برخی نسخه‌های سیستم‌عامل Windows Vista مایکروسافت نیز این نرم‌افزارها را در خود جا داده‌اند.
اما در این میان، این نخستین باری است که برنامه TiVo و کارکردهای وابسته به آن، برای کامپیوترهای شخصی عرضه می‌شوند.
این برنامه جدید که Nero LiquidTV/TiVo PC نام گرفته‌ است، به طور اختصاصی در بازارهای آمریکا، مکزیک و کانادا فروخته خواهد شد، اما پیش‌بینی می‌شود که با این جریان، TiVo وارد بازارهای جدیدی شود که تاکنون باکس‌های خود را در آنها به فروش نرسانده بود.
"جاشوا دانویتز"( Joshua Danovitz) مدیرعامل فعالیت‌های تجاری بین‌المللی شرکت TiVo اعلام کرد که قصد دارد از سال آینده، این برنامه را در اروپا، به‌خصوص کشور آلمان که دفتر مرکزی شرکت Nero AG در آن واقع شده نیز عرضه کند.

/ 0 نظر / 8 بازدید