آغاز اکران "آواز گنجشک‌ها" در آمریکا

 

فیلم سینمایی "آواز گنجشک‌ها" به کارگردانی مجید مجیدی از روز جمعه به طور محدود در سینماهای بازار آمریکای شمالی اکران می‌شود.


 این فیلم از سوی شرکت ریجنت ریلیزینگ در آمریکا پخش می‌شود و حقوق پخش جهانی آن را شرکت هلندی فورتیسیمو بر عهده دارد.

"آواز گنجشک‌ها" اولین بار در دنیا 10 فوریه سال 2008 در جشنواره بین‌المللی فیلم برلین روی پرده رفت و رضا ناجی ستاره فیلم برای آن برنده جایزه خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد از این جشنواره شد.

هفتمین فیلم مجیدی داستان کریم کارگر مزرعه پرورش شترمرغ است که به دلیل سهل‌انگاری شغل خود را از دست می‌دهد و برای یافتن شغلی تازه به تهران می‌رود، اما حضور در این شهر بزرگ و شلوغ او را به کارهایی وامی‌دارد که با طبع ساده روستایی‌اش سازگار نیست.

این فیلم در یکسال گذشته در جشنواره‌های مختلف از جمله کارلووی واری، سائوپولو، جاکارتا، دمشق و پورتلند پخش و در جشنواره فیلم فجر نیز برنده چند جایزه شد.

"آواز گنجشک‌ها" پارسال به نمایندگی از ایران به بخش بهترین فیلم غیر انگلیسی‌زبان اسکار هشتاد و یکم معرفی شد. مجیدی سال 1997 با "بچه‌های آسمان" در میان پنج نامزد نهایی اسکار این بخش حضور داشت.

/ 1 نظر / 22 بازدید
آوا

بهشون تبریک میگم از ته قلبم.داستان فیلم بسیار لطیف...لوکیشنها طبق معمول بسیار زیبا...کارگردانی فوق العاده وبازی جناب ناجی مثل همیشه تاثیر گذار بود.فیلمهای مجیدی همیشه با احساسن.