تشخیص سن با رایانه

 متخصصان برنامه رایانه ای ایجاد کرده اند که می تواند سن انسان از روی چهره وی تشخیص دهد و در نتیجه دسترسی کودکان ونوجوانان را به سیگار و مشروبات الکلی و پایگاههای اینترنتی مخصوص بزرگسالان محدود کند. به گزارش واحد مرکزی خبر ، تشخیص دقیق سن کار دشواری است چون روند پیری به عوامل مختلفی از قبیل خصوصیات ژنتیکی، وضعیت سلامتی و شرایط زندگی بستگی دارد ، با این وجود چهره انسان معمولا گویای سن واقعی وی است و به گفته دانشمندان اطلاعات زیادی درمورد اشخاص در چهره آنها وجود دارد.

محققان دانشگاه ایلینویز با اشاره به این که همه این مشخصات در زمان تنظیم برنامه رایانه ای مورد استفاده قرار گرفته تاکید کردند که با کمک آن می توان سن افراد بین یک تا نود و سه سال را تشخیص داد و دقت ان از هشتاد درصد بیشتر است. 

این گزارش می افزاید ، برنامه جدید می تواند در زمان خرید نوشابه های الکلی و سیگار از دستگاه های خودکارو یا استفاده از پایگاههای اینترنتی مورد استفاده قرار گیرد. 

علاوه بر این برنامه جدید در تبلیغات بازرگانی هم تاثیر مهمی دارد و به عنوان مثال در زمان مراجعه کاربران مرد به رایانه آگهی های بازرگانی مربوط به اتومبیل و درزمان مراجعه کاربران زن آگهی های مربوط به لباس و لوازم آرایش را برای آنها نمایش دهد.

/ 0 نظر / 7 بازدید