«دعوت» رکورد فروش را شکست

                                                                                                                                 «دعوت» با گذر از فروش 150 میلیون تومانی در 6 روز،‌ رکورد میزان فروش فیلم‌های «ابراهیم حاتمی‌کیا» را به خود اختصاص داد. 
به گزارش خبرگزاری فارس، فیلم «دعوت»‌ توانست دیروز در ششمین روز نمایش خود رکورد تازه‌ای در میان فیلم‌های «ابراهیم حاتمی‌کیا» به دست آورد و از نظر رقم فروش روزانه، رکورد فروش فیلم‌های این سینماگر را به خود اختصاص داد. 

بنا بر این گزارش، «دعوت» دیروز با فروش 15 میلیونی روبه رو شد و توانست در حالی که ششمین روز نمایش خود را در گروه سینمایی آفریقا پشت سرمی‌گذاشت، مرز 153 میلیون تومان را پشت سربگذارد. 

«دعوت» اکران اولیه خود را از چهارشنبه 3 مهر در یک سینما آغاز کرد که در این مدت 20 میلیون تومان فروخته بود. 
به گزارش فارس، پیش‌تر رکورد پرفروش‌ترین فیلم «حاتمی‌کیا» در اختیار «به‌نام پدر» بود که بیش از 470 میلیون تومان فروخت، در 9 روز نمایش در سینماهای تهران بیش از 113 میلیون تومان فروش داشت اما «دعوت» در 6 روز مرز 150 میلیون تومان را پشت سرگذاشته و البته به نظر می‌رسد بتواند به عنوان یکی از پرمخاطب‌ترین کارنامه کارهای این فیلمساز (از نظر تعداد بیننده) دست یابد. 
بنا بر این گزارش، فیلم‌های «آژانس شیشه‌ای» و «از کرخه‌ تا راین» جزو پربیننده‌ترین فیلم‌های این فیلمساز هستند. 
«از کرخه تا راین» در سال 72، با بهای بلیت 50 تومان، 45 میلیون تومان در اکران یک خود فروخت و به عنوان سومین فیلم پرمخاطب سال 72 دست یافت. 
همچنین «آژانس شیشه‌ای» در سال 77 با بلیت 265 تومانی، حدود 180 میلیون تومان در اکران یک خود فروخت و فیلم دوم سال 77 شد. 
فیلم «ارتفاع پست» نیز از کارهای پربیننده این فیلمساز بود که در سال 81، به رقم فروش 240 میلیون تومان در اکران یک، در رده هشتم پرفروش‌ترین فیلم‌های سال 81 (با بلیت 550 تومانی) دست یافت. 
«دعوت» همچنین در یکی دو هقته اخیر، در سینما آفریقا، رکورد فروش در یک سالن را به خود اختصاص داده است. 
«محمدرضا صابری» مدیر سینما آفریقا، در این زمینه به فارس گفت: فیلم «دعوت» در این سینما بیش از 10 میلیون تومان فروش داشته و امسال رکوردشکن فروش بوده است. البته «اخراجی‌ها» هم در این سینما فروش بالایی داشته اما با توجه با افزایش میزان استقبال از این فیلم به نظر می‌رسد «دعوت» در ادامه نیز بتواند روند روبه‌رشدی داشته باشد. 
«دعوت» به کارگردانی «ابراهیم حاتمی‌کیا»،فیلمی اجتماعی است که ساختاری اپیزودیک دارد و داستان چند خانواده متفاوت، با بحرانی مشابه روایت می‌‌شود که هر کدام از آنها بنا به نگاه خاص خود به این بحران واکنش‌هایی از خود بروز می‌دهند. 
مهناز افشار، محمدرضا فروتن، مریلا زارعی، گوهر خیراندیش، کتایون ریاحی، آناهیتا نعمتی، محمدرضا شریفی‌نیا، سیامک انصاری، رضا بابک، ثریا قاسمی، سحر جعفری جوزانی، فرهاد قائمیان، سارا خوئینی‌ها، نگار فروزنده و مجید مشیری از بازیگران «دعوت» هستند.

 

 

 

 

 

/ 0 نظر / 8 بازدید