پلاتینی منچسترسیتی را به اخراج از اروپا تهدید کرد

میشل پلاتینی رییس اتحادیه فوتبال اروپا مسوولان باشگاه منچسترسیتی انگلیس را تهدید کرد اگر یک بار دیگر برای ستارگان مشهور فوتبال جهان ارقام نجومی پیشنهاد کنند، این باشگاه را از رقابتهای اروپایی اخراج خواهد کرد.

به گزارش یوفا: پلاتینی عزم خود را جزم کرده است که با تدوین قوانین لازم، سقف پیشنهادهای باشگاهها برای خرید بازیکنان را محدود کند.

در این میان، باشگاه منچسترسیتی که اخیرا توسط شیوخ ثروتمند ابوظبی خریداری شده، با پیشنهادات نجومی خود، بیش از بقیه رییس یوفا را خشمگین کرده است.

پلاتینی در گفت و گو با روزنامه سان چاپ انگلیس گفت: چطور ممکن است که یک نفر 150 میلیون یورو بیارزد؟ از نظر من که مضحک است، چه از نظر فوتبالی، اجتماعی یا اقتصادی.

وی ادامه داد: اگر بخواهید یک هواپیما یا کشتی را در ازای 150 میلیون یورو بخرید، قابل قبول است اما برای یک آدم؟ خیلی بد است. غیرممکن است. برای همین هم باید کاری بکنیم.

رییس یوفا در توضیح طرح خود گفت: باشگاهها باید در محدوده بودجه و سرمایه خود که از سودآوری بدست آمده، برای خرید بازیکنان هزینه کنند و ارایه پیشنهادهای فراتر از این سقف، بی احترامی است.

پلاتینی با اشاره به احتمال اخراج چنین باشگاههایی از رقابتهای اروپایی افزود: باشگاه هایی که اخراج شوند، جایشان را به باشگاهی از همان کشور مربوطه می دهند که از نظر اقتصادی در انتهای جدول است، این کار نه برای آسیب رساندن به فوتبال بلکه برای مراقبت از آن است، مالکان بسیاری از باشگاهها از من خواسته اند راه حلی پیدا کنم و من وظیفه دارم به عنوان رییس یوفا این کار را انجام دهم.

/ 0 نظر / 7 بازدید