رونالدو: رویای کودکی‌ام با دریافت توپ طلا تحقق یافت

*آقای رونالدو، شما فاتح عنوان توپ طلای مجله فرانس فوتبال سال 2008 هستید. از 480 رای ممکن توانستید 446 امتیاز را به خود اختصاص دهید و جانشین کاکا‌، ‌بازیکن برزیلی میلان شدید که فصل قبل این افتخار را کسب کرد. چه احساسی دارید؟


باید بگویم امروز، یکی از زیباترین روزهای زندگی ام است. کسب این افتخار و توپ طلا، آرزوی همیشگی دوران کودکی ام بود. احساس خارق العاده ای دارم. باور کنید نمی توانم احساسم را توصیف کنم. زیرا شما دری را اکنون گشوده اید که من انتظارش را داشتم. مایلم در وهله نخست از تمام کسانی که به من رای دادند، تشکر کنم. همه آنهایی که مرا می شناسند، خوب می دانند چه رویای بزرگی درمن شکل عینی به خود گرفته است.*پس از اوزه بیو در سال 1965 و لوئیس فیگو2000، شما سومین بازیکن پرتغالی هستیدکه صاحب این افتخار می شود. در این باره چه نظر دارید؟


بعد از دو بازیکن معروف و خیلی بزرگ صاحب این افتخار شدم. تنها 23 سال سن دارم و کسب این افتخار به این خاطر خارق العاده است و در عین حال غیر قابل تصور.دوران فوتبال حرفه ای ام را در شرایطی که با 17 سال عضو اسپورتینگ لیسبون بودم، شروع کردم. وقتی می بینم که بالاتر از بازیکنان بزرگی همچون لیونل مسی، فرناندو تورس، ژابی و... قرار گرفتم، واقعا احساس غرور می کنم. در این دنیای زیبا که چنین موقعیتی را به من داد، برای رسیدن به آن، موانعی وجود داشت؛ اما بالاخره‌ آنرا بدست آوردم.*در یک سال اخیر ، آیا لحظه ای پیش آمد که فکر کنید به این افتخار نمی رسید؟


هیچ ترس و واهمه ای نداشتم، چون می دانستم در این فصل به هدفی که دارم می رسم؛ ولی در دنیای فوتبال ممکن است خیلی اتفاقات بسرعت رخ دهد. به هرحال از همه کسانی که نام مرا می برند و مردمی که از من حمایت کردند، تشکر می کنم. درکنار این از هم تیمی هایم تشکر می کنم که با تلاش هایشان کاری کردند تا من به این افتخار برسم.*امروز(سه شنبه) پس از کسب این افتخار، با چه احساسی وارد محل تمرین می شوید؟


مثل همه روزهای کاری و عادی‌ یعنی برای انجام کار و فعالیت حاضر می شوم تا در اولین هفته پس از ورودم به میدان عملکرد خوبی داشته باشم. هر چند این افتخار بدست آمد؛ اما من همان رونالدو گذشته ام و باید پس از این بیشتر و بهتر کار کنم. 

فارس

/ 0 نظر / 8 بازدید