"حضورم جا را برای هیچکس تنگ نمی‌کند"

 

سید محمد خاتمی پس از اعلام کاندیداتوری گفت: این حضور، جا را برای هیچ کس و هیچ جریانی تنگ نمی کند.

سید محمد خاتمی در مراسم افتتاح پایگاه اطلاع رسانی مجمع روحانیون مبارز اظهار داشت: در آستانه سالگرد پیروزی باشکوه انقلاب، جامعه نوین ایران که حیات خود را با پیروزی انقلاب آغاز کرد به دهه چهارم عمر خود وارد می‌شود و یکی از افتخارات مجمع روحانیون مبارزه پایبندی به انقلاب و آرمان های بلند آن و راه اندیشه امام و توجه به خواست تاریخی ملت ایران برای اعتلای دین، پیشرفت، استقلال و عدالت است. 

خاتمی ادامه داد: ملت ایران به این اصل پایبند است و عمدتا کسانی که به اسلام و ایران دل بسته اند حتی انتقاد و اعتراض آنها نیز از پایگاه پایبندی به این آرمان ها است و نقد خود را از این دریچه بیان می کنند که آیا آنچه صورت می گیرد منطبق با آرمان ها است؟

رئیس بنیاد باران ادامه داد: به همین دلیل نیز شاهدیم هر ساله سالروز انقلاب چه باشکوه برگزار می شود و اعضای مجمع روحانیون مبارزه نیز همگام با ملت در راهپیمایی باشکوه 22 بهمن شرکت می کنند. 

خاتمی گفت: من در اینجا با جدیت حضور خود را در عرصه انتخابات اعلام می کنم، اما چند نکته در این میان مهم به نظر می رسد یکی اینکه احیانا بیان شده که من دچار تردید بوده‌ام، من هیچگاه تردید نداشته‌ام گرچه تدبیر خاصی برای حضور در صحنه و اینکه چه کسی و به چه صورتی شرکت کند، داشتم.

خاتمی افزود: مگر می شود کسی نسبت به انتخابات بی تفاوت باشد؟ ما دلبسته به این کشور هستیم و عظمت آن را می خواهیم و آرمان‌های انقلاب ما نیز همین است. مگر می توان نسبت به حضور در این عرصه تردید داشت؟ خدا را شکر که ما بی تفاوت نیستیم و حق و وظیفه خود می دانیم که در صحنه حضور داشته باشیم، انقلاب متعلق به مردم و کشور است. 

خاتمی گفت: همه ما نسبت به کشور احساس تعهد می کنیم و اینکه چگونه حضور بیابیم تدبیر در کار بود و آن تدبیر به نتیجه نرسید. 

وی ادامه داد: نکته دوم اینکه این حضور، جا را برای هیچ کس و هیچ جریانی تنگ نمی کند، راه باز است و حضور و شور مردم بسیار مهم. معتقدم حضور افراد با سلایق مختلف می تواند زمینه را پرشور کند و جا برای هیچکس تنگ نیست و امیدوارم این حضور و حضورهای دیگر زمینه حضور حداکثری مردم در عرصه باشد و هر چه باشد خیر است. 

رئیس جمهور سابق کشورمان گفت: سوم اینکه در اینجا از همه کسانی که حمایت کرده اند و می کنند، تقدیر می کنم و خودم را سرباز کوچک برای ملت می‌دانم و طبعا در هر کجا که باشم بعد از خدا خودم را در برابر ملت ایران مسئول می دانم و معتقدم کسی که راس قوه اجرایی کشور قرار می گیرد به نسبت مساوی با آحاد ملت ایران قرار دارد و همواره کوشیده ام با قوت و قدرت و امیدواری به آینده تشکل ها حضور داشته باشند و بستر نقد رونق بیشتری داشته باشد.

/ 0 نظر / 44 بازدید