تعیین جایزه‌ی 10 هزار دلاری برای هک آیفون

یک مسابقه سالانه هکری که برای ماه میلادی آینده برنامه‌ریزی شده، برای کسانی که بتوانند به آیفون اپل و دستگاه‌های قابل حمل دیگر نفوذ کنند 10 هزار دلار جایزه نقدی تعیین کرده است. 

به گزارش ایسنا، این مسابقه تلفن‌هایی که با سیستم‌های عامل آندروید، سیمبیان و ویندوز موبایل کار می‌کنند و همچنین تلفن‌های هوشمند بلک بری و آیفون را به شرکت‌کنندگان معرفی خواهد کرد. 

هکرها برای به‌دست آوردن جایزه 10 هزار دلاری باید از آسیب‌پذیری‌هایی استفاده کنند که مربوط به ایمیل، پیام کوتاه، وب سایت، مرور وب و سایر فعالیت‌های کلی هستند که یک کاربر معمولی با استفاده از دستگاه خود انجام می‌دهد و نخستین هکری که بتواند بدون دسترسی فیزیکی، یکی از این دستگاه‌ها را هک کند علاوه بر دریافت جایزه نقدی می‌تواند دستگاه هک شده را به همراه یک قرارداد یک ساله نگه دارد. 

بر اساس بیانیه TippingPoint که حامی مالی مسابقه است، تمامی دستگاه‌ها کاملا از نظر حفره‌های امنیتی ترمیم خواهند شد و مرحله دوم مسابقه هکرها را دعوت می‌کند مرورگرهای وب را هدف بگیرند. 

مرورگرهای اینترنت اکسپلورر 8، فایرفاکس و کروم گوگل برروی رایانه وایو سونی کار می‌کنند که به ویندوز 7 مجهز است و سافاری و فایرفاکس برروی مک بوک نصب می‌شوند که با مکینتاش کار می‌کند. هک موفقیت‌آمیز در این مرحله با استفاده از هر آسیب‌پذیری جدید، پنج هزار دلار ارزش خواهد داشت. 

این سومین سال مسابقه Pwn2Own است که برای برگزاری از 16 تا 20 ماه مارس در کنفرانس امنیتی CanSecWest در ونکوور برنامه‌ریزی شده است. 

در مسابقه سال گذشته گروهی از محققان Independent Security Evalatours لپ‌تاپ مک بوک ایر را ظرف دو دقیقه و با استفاده از آسیب‌پذیری ناشناخته هک کرده و این دستگاه را به‌همراه جایزه 10 هزار دلاری به خانه بردند. 

مقررات مسابقه شرکت‌کنندگان را ملزم می‌کند تا جزئیات آسیب‌پذیری امنیتی مورد بهره‌برداری خود را تا زمانی که شرکت فروشنده به ترمیم آن اقدام نکرده، محرمانه نگه دارند.

/ 0 نظر / 19 بازدید