ماهواره امید 12 روز دیگر آتش می‌گیرد

ناظر پروژه ماهواره امید گفت: ماهواره امید همراه با پایان موفقیت‌آمیز مأموریت خود 12 روز دیگر در فضا می‌سوزد.

فتح‌الله امی اظهار داشت: مأموریت‌های ماهواره امید که شامل تعیین مشخصات مداری ماهواره پس از جدایی از ماهواره‌بر، تله متری مشخصات زیرسامانه‌های ماهواره (ارسال اطلاعات داخلی ماهواره به ایستگاه زمینی)برای بررسی وضعیت ماهواره و ارسال فرمان از ایستگاه زمینی به ماهواره بوده به خوبی انجام شده و مأموریت این ماهواره 12 روز دیگر پایان می‌پذیرد. 

وی زمان کل مأموریت ماهواره امید را 50 روز اعلام کرد. 

مشاور سازمان فضایی یادآور شد: ماهواره امید، نخستین ماهواره ملی جمهوری اسلامی ایران است که در شب ولادت با سعادت امام موسی کاظم‌(ع) و در خجسته ایام دهه فجر انقلاب اسلامی با موفقیت به فضا پرتاب شد، این ماهواره از نوع ماهواره‌‌های سبک است که هر 24 ساعت 14 بار به دور زمین می‌‌چرخد و در هر دور توسط ایستگاه‌های زمینی دورسنجی و بردسنجی کنترل و هدایت می‌‌شود. 
امی افزود: این ماهواره با دو باند فرکانسی و 8 آنتن، اطلاعاتی را به زمین ارسال و از زمین دریافت می‌کند. تمام قطعات و اجزای این ماهواره و ماهواره‌‌بر که از تکنولوژی بسیار بالایی برخوردار است توسط متخصصان افتخار آفرین صنایع هوا فضای کشور طراحی و تولید شده است. 

با پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره امید، اوایل سال آینده نسل جدید ماهواره‌های ایران با وزن بیشتر و تکنولوژی جدیدتری به فضا پرتاب خواهد شد.

/ 0 نظر / 19 بازدید