گزارشی از روند تولید انیمیشن بلند سینمایی «تهران در سال 1500»:

مردم تهران در سال 1500 برخلاف پیشرفت‌های مختلف خصوصیات اخلاقی‌‌ سابق‌شان را دارند سینمای ما - بهرام عظیمی، خالق انیمیشن‌های ترافیکی موفق در تلویزیون، مدتی‌ست ساخت اولین فیلم بلند سینمایی خود را آغاز کرده است. نام این انیمیشن بلند سینمایی «تهران در سال 1500» است که با حضور بازیگران مطرح سینمای ایران طراحی و ساخته می‌شود. این انیمیشن با استاندارهای بین‌المللی و با موضوع مسائل شهری ساخته می‌شود. داستان آن روایت طنزی از زندگی شهری مردم تهران است که در سال 1500 برخلاف پیشرفت‌هایی که صورت گرفته، هنوز خصوصیات اخلاقی‌‌ سابق را دارند و همچنان همان مردمند. این انیمیشن به سفارش سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و به تهیه‌کنندگی مؤسسه «نسل اندیشه سبز» ساخته می‌شود و مدیریت این پروژه را هادی منبتی برعهده دارد. عظیمی چندین سال است که با این سازمان همکاری می‌کند و بسیاری از انیمیشن‌‌های پرطرفدار خود را با حمایت و تهیه‌کنندگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری ساخته است. 
عظیمی به همراه امیرمسعود علمداری نگارش فیلم‌نامه را آغاز کرد و این کار بزودی به پایان خواهد رسید. حدود 400 میلیون تومان هزینه صرف تأمین تجهیزات و وسایل مورد نیاز برای ساخت این انیمیشن شده است و تولید آن 18 تا 20 ماه به طول خواهد انجامید. 
حمید بهرامی (یکی از انیماتورهای ایرانی که با پروژه‌های عظیم خارجی همکاری دارد) طراحی فضا و وسایل را بر عهده دارد و بخشی از این کار در آمریکا انجام می‌گیرد. عظیمی طراحی کاراکترها را به همراه بزرگمهر حسین‌پور انجام می‌دهد. 
در مجموع یک میلیارد تومان برای ساخت این پروژه هزینه خواهد شد و 40 نفر در تولید این انیمیشن همکاری دارند. 
این فیلم بلند سینمایی، 7 نقش اصلی شامل 3 زن و4 مرد دارد که بازیگران سرشناس سینما برای این نقش‌ها انتخاب می‌شوند. رادان، نخستین بازیگری است که برای حضور در این انیمیشن بلند قرارداد امضا کرده است. او که نقش اول مرد این انیمیشن را بر عهده دارد با چهره انیمیشنی خود در نقش یک راننده تاکسی بازی خواهد کرد و مدل‌سازان این انیمیشن، کاراکتر رادان را به صورت انیمیشن سه بعدی در می‌آورند. 
بهرام رادان پس از اتمام طراحی این انیمیشن، به جای کاراکتر خود صحبت خواهد کرد. 
از چهره بهرام رادان برای طراحی این انیمیشن، عکاسی شده است و قرار است شخصیت او با تمام زوایا و خصوصیاتش به صورت انیمیشن دربیاید. 
انتخاب بازیگران این پروژه انیمیشن را حبیب رضایی به عهده دارد که خود نیز جزو بازیگرانی است که کاراکتر خود را در اختیار بهرام عظیمی برای تبدیل به انیمیشن قرار می‌دهد. مهران مدیری ،مهتاب نصیرپور، حسام نواب صفوی، گوهر خیر اندیش دیگر بازیگرانی هستند که با این پروژه همکاری می‌کنند. هنوز بازیگر زن نقش اول این فیلم مشخص نشده است و رضایی مشغول انتخاب دیگر بازیگران انیمیشن «تهران در سال 1500» است.

/ 0 نظر / 7 بازدید